Интернет страницата www.duchessbg.com носи само информативен характер и не е обвързанa с юридически лица и институции.

Предстоящи турнири

Информация за предстоящи детски шахматни турнири за 2018г.

Прочети

Календар БФШ

Календар на всички шахматни турнири на Българска Федерация Шахмат 1928 за 2018г.

Прочети

Медалистите

Шампионите на България, класирани до 3-то място от 2011 година до момента.

Прочети

Календар на FIDE

Информация за предстоящи международни  шахматни турнири на FIDE.

Прочети

Първенството на Европейския съюз в град Kouty nad Desnou, Чехия, 19-27.08.2017

С четири бронзови медала завърши участието на шахматните ни таланти в 15-тото първенство на Европейския съюз за деца от 8 до 14 години в Коути над Десной, Чехия.

При момчетата до 10 години Никола Кънов („Елит“, гр. София) раздели второ-трето място в генералното класиране с 6,5 т. Допълнителният показател му отреди третото място и бронзовия медал при момчетата.

Никола Кънов демонстрира шахматното си израстване. След загубата в предпоследния кръг срещу Рием Робърт, с когото дели 2ро-3то място, в последния кръг възпитаникът на шахматната школата на д-р Венета Петкова постигна победа и заслужено се зарадва на бронзовия медал и купата. С класирането Никола Кънов добави 53,6 т. международен рейтинг към индивидуалния си.

В групата до 10 г. Кирил Костов (ШК „Левски“, гр. София) се класира на 19то място с 4 т.

Също с победа в последния кръг финишира Надя Тончева. Надя Тончева (ШК „Левски“, гр. София) е трета при момичетата до 12 години с 5 т. и заема 13то място в генералното класиране.

В турнира на децата до 12 години Деян Самуил Костов (ШК „Левски“, гр. София) се класира на 10то място с 5,5 т. актив и с това прибави 30 точки рейтинг към индивидуалния си.

Валентин Митев (ШК „Шах XXI“, гр. София) се закичи с бронзовия медал с точков актив от 6,5 т.при момчетата до 14 години. Той раздели 3то-4то място в генералното класиране, но по допълнителен показател е 4ти. С постижението си Валентин Митев добави 19,2 т. международен рейтинг.

Четвъртият бронзов медал в българската делегация завоюва Ива Фезова (СКШ „Асеновец 2006“, гр. Асеновград) при момичетата до 8 години. Тя приключи участието си с актив от 4 точки и 14то място в генералното класиране.

15-тото първенство на Европейския съюз за деца от 8 до 14 години се проведе в 9 кръга по Швейцарска система от 19-ти до 27-ти август 2017 г. в Коути над Десной (Kouty nad Desnou), Чехия.